Najważniejszy papier na świecie

Papier toaletowy – temat z jednej strony niezręczny, a z drugiej konieczny. Chyba nikt nie chciałby wyobrażać sobie życia bez niego? 🙂 A przecież kiedyś go nie było! Ma zaledwie 160 lat!!

Zanim się pojawił używano wełnianych, konopnych a nawet – o zgrozo – koronkowych tkanin. Ubodzy używali szmat niewiadomego pochodzenia, a także trawy, siana, piasku, mchu, wody, śniegu, kamyków, a nawet rąk – w zależności od kraju i warunków atmosferycznych. W starożytnym Rzymie używano też gąbek. W wielu państwach przez długi czas jako papieru toaletowego używano gazet i stron z książek telefonicznych.

Pierwszy fabryczny papier toaletowy został wprowadzony na rynek w 1857 roku Stanach Zjednoczonych przez Josepha C. Gayetty’ego. Jego nazwisko przez wiele lat było drukowane na każdym arkuszu.

Czy tylko nam się wydaje, że to wątpliwa nobilitacja? 🙂

Nasi Klienci nadali mu miano najważniejszego papieru na świecie i cóż, trudno z tym dyskutować 🙂

Z ulgą rozsiewamy wieści, że możecie go u nas kupić w różnych wariantach. Czego jak czego, ale papieru toaletowego to my mamy pod dostatkiem!

Kupicie u nas białą celulozę i papier makulaturowy. Mamy go w małych tradycyjnych rolkach jak i w wersji jumbo – duża rola, z jaką każdy z nas zetknął się w obiektach użyteczności publicznej.

Do wyboru, do koloru – każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

 

 

2017-09-06T10:15:36+00:00