Brud – codzienny towarzysz

Codziennie to samo. Wychodząc rano do pracy muszę przemknąć klatką schodową, aby przekroczyć próg drzwi zewnętrznych, popołudniu wracam do domu i powtarzam czynność tylko w drugą stronę. Potem jeszcze kilka razy… a to z psem na spacer, a to po zakupy, a to ze śmieciami itd.

Co widzą moje oczy za każdym razem na tej klatce schodowej? Po prostu wszechobecny brud. Na cale szczęście nie taki jak na zdjęciu poglądowym poniżej, bo tej klatce schodowej już niewiele pomoże, ale brud w mojej klatce jest naprawdę duży. Brudna klatka schodowa

Domyślacie się co czuje mój nos za każdym razem? Bo zdjęcie (nawet najbliższe rzeczywistości) rzecz jasna nie doświadczy nas rzeczywistym „zapaszkiem”. Mam nieodparte wrażenie, że ogromna większość z mieszkających w bloku (bo o tym budynku dzisiaj mowa), czytając ten wpis widzi i czuje podobnie.

Gdzie leży przyczyna takiego stanu ? To proste! Po pierwsze, środki myjące których na co dzień używa serwis opiekujący się utrzymaniem czystości w obiekcie, po wtóre sprzęt, który pomaga mu w codziennej pracy, po trzecie zaś sam czynnik ludzki, o którym mógłbym napisać kilka tomów, więc pozwólcie, że na nim się skupiać w tym razem nie będę.

Skupmy się zatem na środkach i sprzęcie. Nie będzie czysto na naszych klatkach schodowych, dopóki Pan/Pani z firmy porządkowej używa do mycia samej wody, lub detergent który stosuje do wykonania tej czynności jest nieodpowiednio dobrany. Gorzej jeśli jedynym wyznacznikiem środka myjącego jest najniższa cena, a to niestety powszechna praktyka. To samo dotyczy oczywiście sprzętu… Czarny od brudu, śmierdzący mop to standard i jeśli na tym etapie nie poczyni się pewnych kroków to nawet złoty środek myjący nie pomoże.

Tak więc absolutne minimum to dobrze dobrany środek myjący. Zakładając, iż na klatce schodowej powszechnie spotykanym materiałem jest głównie lastriko, płytki gresowe czy też farba olejna na ścianach (tzw lamperia) w zupełności wystarczy uniwersalny produkt z profesjonalnej linii Elit o symbolu 407 – kliknij i zobacz produkt

Produkt skoncentrowany, czyli bardzo wydajny i co istotne w warunkach “blokowych”, o wyjątkowo przyjemnym, intensywnym i długo utrzymującym się zapachu. Do tego w miarę dobry wózek z efektywną prasą, kilka czystych mopów i ścierek  to minimum które pozwoli właściwie wykonać poszczególne czynności i uzyskać niedrogo i w prosty sposób zadowalający efekt… jeśli już nawet nie dla własnej satysfakcji z dobrze wykonanej pracy (bo dla serwisu to przecież tylko praca) to na pewno dla ogromnej satysfakcji mieszkańców! Bo to przecież dla Nich serwis wykonuje tę usługę i warto, aby ta usługa była wykonywana przynajmniej poprawnie.

2018-06-17T20:50:59+00:00