Skip to content

Szkolenia

W czasach wszędobylskiej bylejakości coraz trudniej o wykwalifikowany personel, a częsta rotacja niewyszkolonej kadry sprzątającej pogłębia bylejakość.

Rekrutacja idealnego „gotowego” pracownika na konkretne stanowisko to dzisiaj nie lada wyczyn, żeby nie napisać, cud. Szczególnie w tej branży, co dla przeciętnego zjadacza chleba może wydać się nieco dziwne.

Spójrzmy więc na te problemy przez pryzmat wyżej opisanej rzeczywistości…

Niewykwalifikowany personel sprzątający to:

  • nieefektywnie wykorzystany czas pracy
  • niewłaściwy dobór środków myjących
  • nieumiejętne posługiwanie się dostępnymi narzędziami
  • brak odpowiedzialności za źle wykonane zadania

Te zaledwie cztery przyczyny doprowadzają wprost do marazmu, a potęgowanie tych błędów, marazm utrwala.

WIEDZA, ŚWIADOMOŚĆ i ODPOWIEDZIALNOŚĆ

lean szkole 1 Szkolenia

Co robi nowy, niewyszkolony pracownik przychodząc do pracy?… przeważnie nie wie od czego zacząć i na czym skończyć, pozostawiając najczęściej niedomyte, lub w ogóle nietknięte obszary, bo zwyczajnie zabrakło czasu i umiejętności. A już o przysłowiowy kryminał ociera się sytuacja, w której pozostawione są bez interwencji tzw. obszary krytyczne, o podwyższonym ryzyku zakażeń bakterią, grzybem, lub wirusem, bo nie było ustalonych priorytetów i zabrakło podstawowej wiedzy do poprawnego wykonania zadania.

Z reguły takie sytuacje tłumaczy się nadmiarem obowiązków narzuconych pracownikowi, co jest w pewnej części prawdą i dość powszechnym zjawiskiem, ale ogromną nieuczciwością byłoby napisać, że to główna i jedyna przyczyna takiego stanu rzeczy. Brak wewnętrznych procedur i stosowanie się do nich, wyjątkowo nie pomaga.

Absurdalny czasami sposób używania środków chemicznych kończy się w najlepszym wypadku niedomytą a w najgorszym zniszczoną powierzchnią (nierzadko są to procesy nieodwracalne). 

Nieudolne używanie nawet najlepszego sprzętu, częstokroć niezgodnie z jego przeznaczeniem, zawsze kończy się zniechęceniem i powrotem do starych nawyków, a zainwestowane środki zmarnowane. 

Jaki więc jest sposób na unikanie prostych błędów?… podstawowym jest przyswajanie wiedzy, głównie poprzez szkolenia. Nie tylko teoretyczne, ale nade wszystko praktyczne. 

Jednym z istotnych celów, jaki firma DOMTOM postawiła sobie na początku swojej działalności, była edukacja pracowników korzystających z produktów przez nas dostarczanych. Tak też pozostało do dzisiaj i tak zostanie, bo trwałe partnerstwo i zaufanie można zbudować tylko na profesjonalizmie i nieustannym wsparciu. 

Szkolenia prowadzone przez doświadczonych praktyków gwarantują podstawowy poziom wiedzy wymagany do poprawnej obsługi sprzętu, znajomości preparatów chemicznych, oraz właściwego i bezpiecznego ich wykorzystania.

Finałem ma być zawsze przyzwoita czystość obsługiwanego obiektu.

WSPARCIE MERYTORYCZNE
Oferujemy wsparcie i konsultacje Ekspertów w dziedzinie technologii żywienia konieczne przy wdrażaniu systemów jakości jak i w przygotowaniu do audytów zewnętrznych.
KONFERENCJE TEMATYCZNE
Przykłady poruszanych zagadnień każdorazowo dopasowane do potrzeb Klienta:
- Wprowadzanie dobrych praktyk higienicznych HACCP
- Zasady zbiorowego żywienia w Placówkach Oświatowych
SZKOLENIA DLA PERSONELU SPRZĄTAJĄCEGO
Zakup profesjonalnych środków czystości to tylko połowa sukcesu. Dopełnia go właściwe ich stosowanie. Dlatego organizujemy szkolenia z zakresu optymalnego użycia środków czystości i technik sprzątania.
logo stamp Szkolenia

Umów spotkanie